SEFERBERLERİN DUYGULARI...

10bin kişiye ulaşan telegram ve whatsapp gruplarımızda kalabalık olduğumuz için birebir iletişime geçemedik. Ancak bu güzel yolculuktaki yol arkadaşlarımızı da tanımak istedik. Bu nedenle nadiren gerçekleşen yazışma günlerinde sizden aldığımız heyecan verici, teşvik edici, ümitlendirici, ufuk açıcı bilgileri toplu olarak bir arada sunmak istedik. Bizler de sizin bu geri bildirimlerinizle motive oluyor, heyecanlanıyoruz. Hayırlı yolculuklar...

 


S.Aleyküm hocam...ikinci seferberliğe başladık.Hocam ben bir tefsiri baştan sona sindirerek okumak not tutmak istiyordum ve bunu tam istediğim gibi yapamıyordum evet tefsirle bağlantım az da olsa vardı ama detaylı değildi ilk seferberlik bana bu alışkanlığı kazandırdı çok şükür az bir eksikle diyanet tefsirini okudum düşündüm not tuttum onun yanında arada bazı konularda elmalılı tefsiri ve başka tefsirlere de baktım ve bana çok iyi geldi o zamanlar İHL de dinler tarihi dersine giriyordum ve nu yaptığım tefsir okumaları ders anlatımıma da yansıdı çok kişiye de tavsiye ettim seferberliği durumum da da duyurdum .Yüzüne okumalarımı da en çok 21 en az 5 kez kelime mealiyle okudum katıldığım için şükrediyorum şimdi ikinci seferberlikte ilkinden farklı ne yapabilirim diye düşünüyorum.Allah razı olsun bana çok iyi geldi. (6.11.2021)


Bu sayfada emeği geçen her bir kardeşime sonsuz teşekkürler. Sayenizde güzel alışkanlıklar ve kazanımlar edindim. Lütfen her daim her platformda olun, sizlerin bizleri yönlendirmesine ne çok ihtiyacı olan kardeşleriniz var. Bunların en başında kendim gelmekteyim. Selam ve hürmetlerimle. (03.09.2020)


Allah razı olsun böyle bir seferberlik başlatarak bizlerin daha şuurlu bir şekilde Kur’an okuyup anlamamıza vesile oldunuz kelime bilgimiz ve ayetlere karşı farkındalığımız artıyor arkadaşlarla okuduğumuzda aaa burda bunumu anlatmış çok güzel açıklanmış diyerek tefsir notlarını tekrar okuyoruz çok dua alıyorsunuz çok teşekkür ederim Allah razı olsun (30.01.2020)


Buraya yazılacak çok şey var aslında ama vakit nakit. En azından bi şekilde günümde Kuran fikri olması okumayınca eksik hissetmem gibi harika bi şeye vesile oldu. Tabiki eskiden de isterdim her gün okumak en azından ilgilenmek ama mümkün olamamıştı. Bu şekilde bunun eksikliğini hissedebilmem bile beni mutlu ediyor. Allah hepimizi farz olan ilmi anlayanlardan ve en önemlisi bildiğini uygulayanlardan eylesin inşallah. Allah emek verenlere dünyada da ahirette de iyiliklerle karşılaştırsın. (30.01.2020)


Bendeniz mah.hocalarindan yaz tatillerinde köy camilerinde Kur’an-ımızı öğrendim.Yıllardır da okurum elhamdulillah.Şimdi 46 yaşındayım,ve her daim Kur’an-ı okuyup hayatımıza kattığı güzellikleri yaşıyoruz çok şükür.Sizin bu seferberliğiniz tabir-i caizse yağla bal gibi geldi,zevkle bugün ne öğrenicez,haydi bismillah deyip okuyoruz veya aaa burada böyle bir olay mi anlatılıyormuş,okumuştum unutmuşum diyerek Kur-anla biraz daha vakti değerli kılıyoruz.Bençok birşey yapamasam da sizin bu hizmetiniz içinde olmak yararlanmak size dua etmek bana çook huzur veriyor, çok teşekkürler. Ömrümüz bereketli olsun, hep hayırla kalın (30.01.2020)


Çok çok güzel bir çalışma Allah Serap hanım ve bu Çalışma için emek veren herkesten razı olsun gerçekten böyle beraber olunca ödev yapmak gibi sorumlu hissediyoruz yapmaya gayret ediyoruz bu uygulama yokken okumuyordum her gün kuran.. kuran okumamızı da zamanla daha iyi yapacağına inanıyorum.. ve bizi Kuran’la meşgul ediyor bu çalışma.. hepimizin gayreti ve çalışması artsın inşallah Rabbim razı olur inşallah (30.01.2020)


Allah sizlerden razi olsun bu çalışma sayesinde hergün meal tefsir ve kuran okuyorum dua ayetlerini ezber yapmaya heveslendim sayenizde kuranla daha da yakinlastim emeginize elinize ilminize gönlünüze sağlık


Allah razı olsun. Bakara suresinin ilk sayfasını ezberledim meal ile birlikte neredeyse. Kendi çapımda ilerlemeye çalışıyorum. İkinci sayfaya geçicem inşallah çok yavaşım ama karınca misali gittiğim yol belli elhamdülillah. Rabbimin kitabını anlamanın yolunu ögrettiniz anarken ezberlememi sagladınız vesile oldunuz bu hizmetin ödülü cennet olmalı. Rabbim nasip etsin hepimize. (30.01.2020)


Bazı ayetlerde o kadar çok istifade ettimki gözlerim dolu dolu okudum ufkumu bakış açımı açıyor Allah razı olsun Kolaylıklar diliyorum selam ve dua ile. (30.01.2020)


Allah, hem Fatma ve Ömür hocalarımızıdan ve hem de diğer emeği geçenlerden razı olsun. Öyle buhranlı ve dar bir anımda hayatıma girdiki bu seferberlik. Yeniden hayatıma ve bana çeki düzen vermeme vesile oldu. Rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın, nuruyla cümlemizin yolunu aydınlatsın inşallah. 1.5 yaşında kızım var cesaret edip onunla herhangi bir yere derse de gidemiyordum. Şimdilik evde idare ediyorum. Tez zamanda insan içine karışıp arapçaya daha da yoğunlaşmak istiyorumm, hepinizden dua beklerim. (30.12.2019)

Kur’an’a en çok ihtiyaç duyduğum dönemde ilaç gibi yetişti bu seferberlik bana.


Elhamdulillah hayatım hem derslerde sohbetlerde geçti ama hiç komple bir tefsirli hatim yapmamıştım. Açıkçası başlayıncaya kadar buna ihtiyacım olduğunun farkında da değildim. Şimdi bayramlıklarını giymek için heyecanla sabahı bekleyen çocuklar gibi dersimi bekliyorum öyle mutlu öyle mutluyum. Emeği geçen tüm hocalarımdan grubu ve blogu yazılarıyla şenlendiren ömür hanımdan ve kendimi cemaat ruhu içinde bağlı gördüğüm ve kalben sevdiğim siz seferberlik arkadaşlarımdan Allah razı olsun. (29.12.2019)


Bu seferberliğe katılmadan bir kaç ay önce namazlardan sorma şöyle dua ederdim; Rabbim beni Kuran’a dost eyle.. efendimize sav dost eyle.. Rabbim ilmi isteyene veriyor.. her ne kadar günlük olarak çok düzenli çalışamasam da bu yolun yolcusu olmayı nasip eden mevlama hamd olsun…. ahirette buluşmak dileğiyle..


Ağlayarak yazıyorum. Sizlere sürekli hayır dualar ediyorum. Yarım kalacak istenilen netice hedeflenen kitle oluşmayacak ve bu aziz hizmet devam etmeyecek diye ödüm kopuyor. ALLAH Teala sizlere güç kuvvet bana da basiret dirayet versin. Niyazım nasip olur da cennete girebilirsem orada böyle ilim halkalarında yerimi alabilmek. Yüzyüze dizdize. Allah Teala sadakatı cariyeden yazsın emeklerimizi. Amel defteriniz kapanmasın. Amin.


Öncelikle rabbim gani gani versin sevabinizi. O kadar güzel şeylere vesile oluyorsunuz ki. Bu seferberliği birçok kişiye heyecanla atlattim ve anlatmaya devam edeceğim. Daha önce duymadigim yeni yeni bilgiler öğreniyorum. Her gün heyecanla açıyorum sayfayı acaba bugün rabbim bana ne demiş diye. O gün canım bir şeye sıkılmışsa tatsız bir olay olmuşsa ya da bir şeyi yanlış yapmışsam vs okuduğum sayfada mutlaka karşıma o günkü olayla ilgili bir şey çikiyor. Bu beni çok şaşırtıyor bu kadar denk gelir diyorum her defasında. Rabbimin kitabı nasıl da güzel böyle.. tefsir notlarınızı çok anlayamıyorum arapça altyapım olmadığı için ama yine de her gün heyecanla okuyorum. Sayfadan gonule düşenler kısmı çok güzel. Rabbim hepinizden razı olsun. Yüreğinize sağlık


Hayatımda ilk defa baştan sona tefsir takipettim.Butefsirler hem aklımda kaldı çokşükür hem de şuan Kur’an ı anlayarak okuma çalışmamıza da çok destek oldu,hem kelime çalışmaları hem kelimelerin Kur’an da kullanılış şekilleri.Bunuyaparken en çok etkilendiğim ise Allah’tan(c.c)gelen hitap ı hissetmek oldu,bu beni çoketkiledi.Evetara ara tefsirlere meallere bakmıştım ama bu çalışma benim daha hissederek okumama vesile oldu.Şu kelime gelseydi böyle olurdu ama Rabbimiz bu kelimeyle bunu demek istemiş gibi anlatımlar beni çok etkiledi,ne kadar büyük bir şeyin için de olduğumuzun idrakı arttıdiyebilirim.Hepyüzeysel kalmış bu zamanakadar.Kalbeindirmenin en iyi yolu,Kur’an ı anlayarak idrak ederek okumak tefekküretmek.Herokuduktan sonra uygulama kısmını da düşünüp çalışmaya başladım çünkü okuduklarım amel olmazsa boştu.İşte bu hususta dua çok önemli veistek.Benbu tefsirleri yazarak çalıştım,yazmak bütünleşmemi sağladı,sanki okusam gözümün önünden gider ama yazmayla elimde kayıt eder gözümde diye hissettim.Herkesden Serap hocam en başta,Ömür hanım,Esin hanım,Ferhan hanım,hepinizin emeğine sağlık.Rabbim sizdeb razıolsun.Bizrazıyız.2 sene süresince Rabbim sizlere de kuvvet,istek,bereketli zaman versn inşaAllah


Bu seferberliği sebep olan bizlerle bilgilerini paylaşan herkesden Allah razı olsun.Sizleri Allah rızası içinseviyorum.Tamdaihtiyacım olduğu anda çıktınız karşıma sizler gibi Allah yolunda yol gösterecek insanlar hiç yok hayatımda. Çalışıyorum derslere gidemem ,çalışıyorum sohbetlere gidemem derken vs vs sizlerle dersler ayağıma geldi. İnşallah hayatıma gerçek hayattada sizler gibi Allah yolunda insanlar çıkar ve sizlerle yüzyüze tanışma fırsatı bulurum. Allaha emanet olun.


Meger ben farkinda değilmişim kuran okumahasretimin.benimmeğer ne cok vaktim bulunabilirmis okumak adina metroda,metrobuste, bir yerden bir yere giderken ne çok vakit zayi etmişim.simdibu cok zayi olan zamani telafi vakti oldu vesile olan sizler sayesinde.rabbime ne kadar hamd edeyim size ne kadar teşekkür etsem azbiliyorum.Allahrazi olsun.benide affetsin bu kadar uzak kaldigim icin okumak fiilinden. sadece okumak bile okumak degil bu gunlerde yalniz.saifesine bakmamakta hasret yazıyormuş.birakin harfleri.farkettim sayenizde ins.


Her sabah 5te kalkıyorum sizin gönderdiklerinizi okuyorum üzerinde uzun uzun düşündüğüm ayetler oluyor sonrasında da ibni kesirden aynı sayfanın tefsirini okuyorum geçen gün öyle bi dalmasımki saat sekiz olmuş evdeki leri uyandırıp göndermem geçikti allah razı olsun sebep olanlardan okuyanlar dan böyle bi güzelliği başlattıgınız için hepinize teşekkürler yıllardır kuran okuyoruz ama sanki ilk defa okuyormuşum gibi hissesiyorum

Muhteşem Kuran 21.yüzyilda da insanlari bir araya toplar; birbirinden habersiz olan insanları… Allah o muazzam Kitap’ı hayatına geçirenlerden kılsın!.. Hayatına nakış nakış işleyenlerden!.. Ben böyle bir Kitap görmedim!.. Ben ona aşık oldum!..


Arapça ögretmeniyim.Nezamandır yapmaya çalıştığım tefsir okumalarının yarıda kalmasina üzüldügüm sonrasında Kissa-ı Canan programindan tanıdığım ve instagramdan takip ettiğim ve bu güzel insanlarla nasıl iletişim kurabilirim diye düşündüğüm bir zamanda Serap hocamızın instagramdaki o paylaşımını görünce birden çok heyecanlandım.Bu duamın kabülüydü. Farkındalığımın artmasına yardımcıoldunuz.Hergün okuldan yorgun dönsem de dersimi yapmak için can atıyorum.Allahrazı olsun sizden.


Allah’la olan ilişkim başkalaştı, sevgim arttı, yıllardır heveslendiğim tesettüre girdim, aynada yeni halime hayranlıkla bakıyorum, 43 yaşındayım, hiç bir dini bilgim olmadığı için ilahiyat okumaya karar verdim, açık öğretime yazıldım, 4 çocuklu olarak çok yavaştan ders çalışabiliyorum ama ders çalışırken kalbim güp güp heyecandan, karnımda kelebekler uçuşuyor, mutluluktan gözyaşlarım taşıyor..dün de Arapça dersine çalışmaya başladım, ama sıfır düzeyindeyim, ama olsun..zamanla yol alırım nolcak ki..Allaha giden yolda olduktan sonra..dün bir de sizin seferberlik notlarınıza başladım, okurken çoğunu anlamadım şimdilik ama puzzle parçaları gibi, hepsi Birgün oturacak diye düşünüyorum..çok heyecanlıyım bu yolda.


Her zaman Rabbimizin istediği azda olsa devamlı olan bir ibadet bulduğum için mutluyum. Sabah namazında gelen ders mesajı sesi beni yeni güne hazırladığı için Rabbimin bu lütfuna şükrediyorum. Sosyal medyanın böyle hayırlı işlerde kullanılıyor olması ayrıca güzel. Telefonumun rehberindeki hemen herkese attım bu seferberliği. Arayış içinde olan neyi nasıl yapacağını bilmeden geçen zamana karşı bir kapı açıldı. Herkes faydalansın diye paylaşalım. Ummadığım kişilerden bile çok güzel dönüşler oldu. Allah vesile olan emek veren herkesten razı olsun. Selam ve dua ile

Üçüz kızlarım bir de oğlum var. Yaptıgınız hayırlı girişiminizle Kuranı kerimimi okuyabilme imkanını evde bulabildim.tekrar çok teşekkür ediyorum. İnsallah ben de sizler gibi islama hizmet eden biri olmayı istiyorum.


Öncelikle bu mesajımı gözyaşları içinde yazdığımı bildirmek isterim. 35 yaşından sonra Rabbini bulmuş ve o andan itibaren yaşam fonksiyonları haricinde tüm anını tüm enerjisini Rabbine bir adım daha yaklaşabilmek için harcayan bir hanım kardeşinizim. Yıllarca Istanbul da yasayıp ta Istanbul un manevî alanının dışında her türlü imkanından yararlanıp sonrasında Alanya ‘ya taşınıp, hidayet nasip olan bu seferde maneviyat yoksunu Alanya da çöl de bir yudum su arar gibi dinine katkıda bulanabilecek birini arayıp bedbaht bir haldeyken, geceler boyu “Rabbim benim karşıma benim imanımı arttıracak ve beni sana yaklaştıracak insanlar çıkar ” diye ettiğim dualarım sonucunda Rabbim bana 3262 mümin kardeşimi yolladı Hamdolsun Hüznüm son buldu çok şükür Vesile olan Fatma Serap Hoca dan , kalpten sevdiğim biricik kızı Ömür Hanım dan ve katkıda bulunan diğer Hocalarımızdan Allah razı olsun, dünyada ve Ahirette iyiliklerle karşılaştırsın Rabbim onları.


Her güne başlarken günümün hangi bölümünde Kur’an çalışmamı yapabilirim planıyla başlayıp, planı aksattığım günlerimde de derin bir vicdan azabı taşıdığım hayatımın Kur’an ile lezzetlenlenmiş en güzel en bereketli günlerimi geçirmeme vesile oldunuz. Rabbim vesile olanlardan ebeden razı olsun.


Kur’an-ı kalbimizin baharı yapmamıza vesileoldunuz.Hergünbüyük bir heyecanla Kur’an okumak yolculukların en güzeli. Allah hepinizden razıolsun.Buyolculukta kocaman bir kafileyle birlikte olduğumu bilmekse mutlulukların en güzeli.Rabbim tamamına erdirsin inşallah. Allah’ın selamı, bereketi ve yardımı üzerimize olsun.Arkadaşlar böyle bir topluluğun içinde olmaktan çok haz alıyorum.Uzunzamandır Kuranı kerimi kendi çabalarımla anlamakgayretindeydim.Benimgibi bir çok insanın var olduğunu görünce çok duygulandım.Bizler bir vücuttaki uzuvlar,bir tuğlanın diğerini desteklediği sağlam kenetlenmiş binalarız.Sizler bana çok yardımcı oldunuz.Dualarınıza beni de katın…


Ben engelli epilepsi hastası ve 29 yaşında biriyim iyiki burdayım iyiki Kuranla hemhal olup duamın karşılığını sizin gibi güzel bir grupla aldım.Baştan beri hiç bırakmadığım kuranla ilişkimi daha da güzelleştirdi. Allah bizleri müttakilerden eylesin selametle ☺☺☺


Allah sizden ebeden razı olsun nekadar güzel bir çalışmayı başlattınız. ❤ Sanki Kuran’ı Kerimle arkadaş olduk . Ev dışında bile aklımız onunla. ELHAMDÜLİLLAH. Ders Arkadaşlarıma kolaylıklar hayırlı ilimler diliyorum. Rabbim manîleri kaldırsın inşaallah..


Bu mübarek yola önderlik ettiğiniz için Allah sizlerden razı olsun. 49 yaşındayım. Adım Nermin. Ankarada yaşıyorum. Iki kizim varhamdolsun.10yıldır kırık kelime meal talebesiyim. Hocamin tavsiyesi ile de son 5 yıldır da Kırık kelime meal dersi veriyorum. Kuran insani tam kendi kendini tarif ettiği gibi insanı aciz bırakan bir kitap. Yüz yıllardır tefsiri yapılıyor ve hala da yapılmaya devam ediyor. Vaktimizi onunla değerlendirmekten daha büyük bir hazine bilmiyorum. Bizleri gayesi Kuran olan bir grup altinda toplayan Rabbime şükürler olsun. Derslerde gönderdiğiniz notlara bayılıyorum. Ne büyük bir hizmet. Sizleri Allah için çok seviyorum. Daim Muhabbetle…


Grubun adını çok manidar ve önemli buldum bu yüzden tüm eşime dostuma tavsiye ediyorum. Ahir zamanda bir seferberlik⏳ Her ne kadar kendi çalışmalarımız ve okumalarımız olsa da ahir zamanda böyle zincirlerin halkasında yer almak, bir şahitlikte yer almak gibi Rabbim sa’yinizi meşkur eylesin. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Her yeni güne bir sayfa tefsir okuyarak başlamak çok kıymetli.


Yeteri kadar çalışmıyormuşum. Çalışıyor gibi yapıyormuşum. Her sayfayı 21 defa okuyarak ne kadar güzel sağlam oluyor Elhamdülillahi. Sabah çalıştığım dersi akşam bir daha çalışmadan okuyabiliyorum. Namazda okuyabiliyorum Elhamdülillah.


Gençliğimden beri tefsir, islam tarihi gibi İslami ilimlerle hemhal olmaya çalıştığım halde bir şeyler eksikmiş gibi hissediyordum. Kıssa-i Canan programında Serap Hocamız’ın hayatını izleyince “işte bu” dedim. Bir arkadaşım da sağolsun vesile oldu. Serap Hocamız’ın evinde “Kur’an Arapçası” halkasına katılmamı Rabbim nasip etti. İnşallah Rabbim bu vesileyle ilmimizi arttırır. İlmimizle amil olmayı, ilmimizin zekatını verebilmeyi ve tüm bunları sadece Allah rızasını kazanmak için yapabilmeyi nasip eder. Hocam sizleri Allah için seviyoruz. Ne büyük bir sinerji bu!!! ❤️ Müthiş bir şeye vesile oldunuz. Türkiye’den ve dünyadan Kur’an gönüllülerini bir araya topladınız. Dilerim her geçen gün samimi gönüllere daha da nüfuz eder bu seferberlik…Analar dirilirse, nesiller dirilir çünkü. Bu seferberlik hayatını Kur’an hizmetine adamış nice anaların ve nesillerin dirilişine vesile olsun.


Sizlerden Allah gani gani razı olsun. Hep yapmak isteyip defalarca başlayıp ama hiç yapamadığım bir çalışma. Ne olabilir diyordum Kur’anı anlamak için ne yapabilirim. Hemen olsun vakit kaybetmeyim derken elde koca bir boşluk. Siz benim duama verilen cevapsiniz. Allah’ıma şükürler olsun. Her sabah bismullah diyip heyecanla bakıyorum telefona. Hangi sayfa bilmeme rağmen beraber yapmak hissi yalnız olmadigimin hissi gayretimi arttırıyor. Önce kırık meal okuyorum sonra ayet ayet meal ve 5 kere tekrar. Allah razı olsun. İnşallah başka calismalarla da beraber olmayı rabbim nasip eder. Sabahimiz aydınlandı. Tekrar tekrar önce şükrediyorum sonra size dua ediyorum. Allah’a emanet


Aradım hep aradım ya yanlış yerde aradım yada yanlış şekilde ama aradım ben ararken şahdamarımdan bile yakın olan güzel Allah’ım benimleydi aramama yanılmama düşmeme kalkmama ve onca hatama rağmen beni yanlız bırakmadı. Rüyalarım dahi yol gösterdi ve nihayet vesilemi ona doğru yürüyeceğim bir kervana beni kattı


Allah vesile olan ve emeği geçen cümlenizden ebeden razı olsun. Günümüzü aydınlatıyor ve aslen bu tarz hayır amaçlı kullanılmak üzere bize bahşedilen ancak herşeyde olduğu gibi ülfet peyda etmemiz sonucu hakkını vermekte aciz kaldığımız telefonlarımızın bir nebze olsun doğru amaçlarla kullanımına vesile oluyorsunuz.


Tam da artık Kur’an tefsir ve mealine yoğunlaşmalıyım diye düşündüğüm bir anda Bu düşüncemi onaylayarak beni bu yola talebe eden Allahıma binlerce şükürler,


Az ama sürekli olmasından yola çıkarak teşvik edici buluyorum. Takipte olabilme hissi dayanacağım bir destek, liman 🙂


Sayenizde her gün kuranı kerim okuyorum. Hayatıma yeni Bi yön verdim hem iç dünyam ferahladı hemde evim daha huzurlu. Allah sizlerden razı olsun 💓


İhtiyacım olan bir zamanda karşıma çıktı. Her zaman bir hatim yapmak istedim ancak yavaş okuduğum için en sonunda üşendim ve hep bıraktım. Bu seferberlik eminim ki içinde benimde olduğum büyük bir topluluğu uyandıracak. Allah sizlerden razı olsun. Bu süreçle Allahın izniyle Rabbimin sözlerini anlayıp hayatıma geçirmeyi niyet ediyorum.

Ben çok memnunum bu durumdan .çünkü şimdiye kadar hiç bu kadar düzenli kuranla meşgul olmamıştım.allah sizden razıolsun.hepdualarımdasınız.


Hayatımda tam bir dönüş yaptım sizin sayenizde Allah vesile olan herkesten razı olsun

Çok faydali, duzenli calismaya tesvik edici, grupla olmasi da sorumluluk bilincini arttiriyor. Emekleriniz icin cok cok tesekkurler ne soylense az kalir.


Kapanmayacak bir hayır defteri.. Nicedir tırmanmak isteyip yola çıkamadığım bir yolculuğu başlanabilir ve de sürdürülebilir hale getirmek, bunu bu kadar kişiyle birlikte yapmak büyük bir nimet..


Benim için paha biçilmez bir değerde yapmayı istediğim ama tek başıma motivasyon sağlayamadım benim için harika bir teşvik ve hayatıma beraberinde kattığı tevafuk derecede. Allahın bir lütfusunuz Allah razı olsun


Başlayıp devam ettirmekte zorlandığımız hayırlı işlerden biri olan kuran ile ilgili çalışmalarda istikrar için bir bereket oluşturuyor. Sorumluluk duygumuz besliyor ve harekete geçmek kolaylaşıyor


Rabbim ilmimi arttır dualarımın karşılığı diye düşünüyorum.aylardır böyle bir oluşum için dua ediyordum


Ders gibi sürekli takipteyim. Sonra yaparım demiyorum. Allah razı olsun


Böyle bir çalışmaya ihtiyacimin cook olduğunu farkettim. Ihtiyaç giderenoldunuz.bizsizden razıyız RAB’ binde sizden razı olsun Âmin.


Kuran günlük hayatımın su ve yemek gibi olmazsa olmazı oldu. Hele birde anlamaya çalışmak nurun ala nur oldu. Zamanım kıymetlendi, bereketlendi, anlam kazandı. Rabbim muvaffak eylesin. Sebep olanlardan ebeden razı olsun


Allah razı olsun, hanımlara ve genç kızlara interneti Rabbim im rızası yolunda kullanmaya teşvik ediyorsunuz bunca insan aynı saatte kuran tilaveti va anlama çabası yolunda bunu bilmek bile fevkalade feyz ve saadet veriyor


Beni bu guruba layık gören Rabbime şükürler olsun.Hayalimdeki islami hayata attığım minik adımların arasındaki kocaman bir köprü gibi sonunda kendime bir şeyler katmış olarak çıkmayı nasip etsinrabbim.Fatmahocam ve sizlerden de Allah razı olsun


Allah sizden ve hocalarımızdan ebeden razı olsun. Sayenizde hergün kuran okuyorum. Uzun süredir tefsir okumaya niyetleniyordum bir türlü nasip olmuyordu bu sebeple tefsir okumayada başladım. Tekrar tekrar Allah sizden razı olsun. 🤲💖💐


Ara ara aksatsamda günlük Kur’an-ı Kerîm ve aynı anda meal okuması yapıyordum ama bu proje bana daha mantıklı ve fayda verici geldi. Ve bu şekilde ilerlemeye karar verdim. Neden; Evet arapça bilgim yok okuduğum ayetin ne anlama geldiğini o an anlamıyorum ama o sayfası tekrar tekrar okumanın içime daha çok sindiğini ve Kur’an-ı Kerîm okuduğumun daha iyi bilincine vardım ve mealleri daha dikkatli okuyorum. 1 kere okuyorum 3.4 kere de takip ederek o sayfayı Mishary Raşid alafasy ‘ dan dinliyorum ve yanlışlarımı çıkartıp 4 kez okuma yapıyorum


Sayesinde hergün Kur’an ile muhattab olmaktan dolayı mutluyum, günlük rutinimde ihmal ettiğim kitabımızı şimdi istek ve beklenti içinde elime alıyorum, vesile olanlardan Allah razı olsun


Birlikte bu yolda olmak son derece harika bir fikirmis, her gün minimum 20 sayfa okumak beni muthis motive ediyor. Gun icindeki en onemli basarimin bunu yapmak olduğunu dusunuyorum. Bir suredir 30. cuzu ezberliyordum, leyl suresinde takilmistim. Simdi ozellikle kelime kelime anlamlari calisarak ezber yaparsam Allah’in izniyle ezberimi cok guclendirecegimi hissediyorum. Bu sene ezberi de artirip hafizlik icin bir yola girmeyi cok fazla istiyorum. İyi ki varsiniz dünyanın en güzel çiçekleri💚

Belli bir Plan, program çizdi hayatıma.. Hergün az da olsa kuranı kerim ile meşgul olmaya başladım.amacım inşallah daha detaylı meal tefsir okumaları yapmak.. Allah razı olsun hocam ve sizlerden ne güzel projeye vesile oldunuz..


Cok etkileyici bu kadar cok insanın aynı duygularla aynı ayetleri okumak cok duygulandırdı beni Rabbim okuduklarımı anlayıp amel etmeyi nasip etsin gayretleriniz için Allah Razı olsun.

Sayenizde kur an ile hem hal oldum zamanın kıymetini yeni yeni anlamlandırdım hedef ve yaşantıma müthiş bir etki yaptı rabbim sizlerden razı olsun 🙌🏻


Her gün tefsir okumamı sağlıyor. Bazı günler elime Kuran almaya vakit oluşturamıyordum ama şu an her gün düzenli bi okuyuş oluyo elhamdülillah.


Allah razıolsun.Zatenokuyordum birseyler yapmaya calışıyordum.amaboyle olunca kendimi ögrenci gibi hissediyorum.sorumluluk yüklenmiş oldu.Çok mutluluk verici.Nerelere gitsem nasil ilim öğrensem hicbiryeri bilmiyorumderken.Sizçıktiniz karşima.sosyal medyaya cok takilmiyim diye düşünurken cikti karsima.sosyal medyayi guzel kullanirsan güzel şeylerde cikiyokarsimiza.Allahçikardi nasip etti.Çok şükür.Hep devamli olsuninsaallah.Sağlikladevam edelim Allahin izniyle inşaallah.Sebepolanlardan uğrasanlardan Allah razi olsun.


Kuranı sadece okuyormuşum ama şimdi anlayarak okumaya çalışıyorum bu bakıpta görmemek gibi bişeymiş onu farkettim Buda sizlerin sayesinde oldu Rabbim razı olsun


Sosyal medyanın bizi çepeçevre sardığı, herkesin hiç vaktim yok diyerek sonrasında saatlerce sosyal mecralarda zaman kaybettiği bu dönemde bizleri Kur’an ile haşır neşir ettiğiniz için ne kadar teşekkür etsek azdır, Ecri bu dünyada karşılayamayacağımız kadar büyük olan bu iyiliğinizin Rabbim karşılığını versin size Ahiret te InşaAllah. Rabbim razı olsun sizlerden. Ilminizi ,anlayışınızı arttırsın ve sizi salihalar arasına katsın


Allah razi olsun dunya islerindende hergun duzenli zaman bulamiyodum meal tefsir icin hergun duzenli Kuran okumaya calisiyodum simdi hem arapca okuyup hem meal hemde tefsir ayni sayfa uzerinde cok guzel oluyo ama arapca anlamlarinda pek anlamiyorum ama olsun hayatima cok guzellikler katti sizlerin sayesinde rabbim basarilainizi arttirsin bizde siz degerli kisilerden bu bilgilerden yararlanalim

Sürekli Kuran okuyan araştıran biri olmama rağmen bu seferberlik benim ilmi hayatıma bir düzen ve disiplin getirdi , motivasyonum yükseldi ve benim için asıl önemli olan böyle güzel bir işin içinde olmak ve tabi sizin gibi güzel insanları tanımak..


Allah razı olsun. Bu sistemle birlikte ibadetin eftal olanı az da olsa sürekli olması açısından çok önemli. Allah yolunda zaman geçirmek. Kur’an ilmini öğrenmeye çalışmak. Allah rızasını kazanmak için çabalamak. Kendi kendimize yapmamız zordu. Ömrümün sonuna kadar devam etmeyi Allah nasip etsin. Sebeb olanlardan Allah razı olsun.


Çok sevdim iyi ki katılmışım. Her sabah namazından sonra okuyorum normalde gözüm hep uykuda olurdu şimdi öyle değil. Çok mutluyum Teşekkür ediyorum hepinize ALLAH razı olsun inşallah


Allah’ım sizlerden ,razı olsun yıllardır böyle bir şey hayal ediyordum Rabbime şükür olsunki elli yaşından sonra nasip oldu yapabilirmiyim diye tereddüt ettim sonrada Rabbim yardım eder diyerek bismillahla başladım umarım sonuna kadar gider başarırım,saygı ve sevglerimle


Allah sizlerden razı olsun. İnsan tek başına bu çalışmayı yapmak istese zorlanabilir. Burada güzel bir cemaat olduk elhamdülillah. Cemaat olmanın nimetlerinden faydalanıyoruz çok şükür. Rabbim bitirmeyi de nasip eder inşallah


Sanki farklı bir Âlemde yaşıyormuş gibi hissettiriyor..her an Kuranla hemhal olmak tarifi imkansız..hele bukadar çok kişi ile birlikte olmak görmeden hissetmek cokk muhteşem bi duygu🌷 kalben❤ kucaklıyorum çok teşekkür ediyorum selam ediyirum.


Sanatlar ve tefsir notlarında sira disi can alıcı “aa hiç öyle bilmiyordum” dedirten bilgiler çok güzel. ve kelimelerin turkcede nasil kullandığımız ile ilgili kısımlar da etkileyici.


Öncelikle Allah razı olsun,iyiki Rabbim sizleri karşıma çıkardı çok şükür.Böyle bir çalışmanın içinde olmak hayatımda Kur’an’ı Kerim’e ayırdığım zamanı düzenlememe ve de ayetlerin içinde kendimi bulmama vesile oldu.Kısa süre olmasına rağmen anlama kabiliyetimi genişlettiğini düşünüyorum.Hayatımabakış açımı değiştirdi,şimdi Allah nasip ederse daha iyi anlamak için Arapça kursuna katılmayı ve de onlıne Akaid,Siyer,Tefsir derslerinin olduğu bir kursa katılacağım.Rabbim çıktığımız bu yolculukta yar ve yardımcımız olsun,hayırlısıyla tamamlamayı,amel edebilmeyi,etrafımızdaki insanlara da aktarabilmeyi nasip eylesin inşaAllah 🤲❤️❤️❤️


Benimle beraber aynı yolda aynı anda binlerce kişinin var olduğunu bilmek daha itinalı ve sorumlu olmam gerektiği vurguluyor.Özelikle hocamızın hergün ödev vermesini sabah vaktinde telefona gelen mesaj sinyallerini iple çeker oldum


Tefsirlere dalıp gunun sayfasini hocamizin tembihledigi kadar yani en az 5 kere tekrar yapamıyorum itiraf etmek gerekirse ve aslında bu beni uzuyor ama ilk defa kuran la bu kadar uzun ve düzenli zaman geçirdiğim için ilk oyuncağını elinden bırakamayan çocuk gibiyim. Hatta o kadar açmışım ki böyle bir çalışmaya ,ilk iftarınızı hatırlayın iste öyle oturuyorum masa başına çalışmaya. Benim kendimle bulusmama sebep oldunuz Allah hepinizden razı olsun.


Kuran seferberliği cok guzel bir paylasim oldu hele bana kattikları düşünenlerden Allah raziolsun.Nezamandir meal tefsir okumak istiyordum ama neyi okurum diye bilemediğim icin cesaret edemedim.Ayrica ayet ezberlemeye basladim insallah cok olmasa da hafta da 3ya da5 ayet ezberliyebiliyorum.Namazlarimda okuyorum inşallah .Belki abartilı gelebilir ama inanin sabah gondereceginiz sayfayla ilgili paylasımi iple cekiyorum😍kısacası bana bu seferberlik huzur mutluluk verdi.Okumayı öğrenmeyiseviyorum.Emegigecen herkesten Allah razı olsun❤🌷


Kuran-ı Kerim okurum ama bazen okuyamadigim gunler oluyodu bu seferberlik duzenlibir sekilde hergun kurani kerim okumami sagladi Allah binlerce kere razi olsun emegi gecen herkesten hani namazin gecicek diye odumuz patlar ya okuyamiycam bugun diye odum patliyo manasini cok daha iyi anlamaya basladim mesela birkere okudugumda cikaramadigim manayi ikinci veya daha fazla okuyuslarda farkediyorum velhasil hepiniz muthis bir calismanin icindesiniz rabbim iki cihanda sizleri mesrur eylesin😘


Benim icin ev ortaminda motive edici oldu.Burada ezber kursunagidiyordum.Yenibebegim olunca gitmekte zorlandim.Seferberlik sayesinde ezber yapar gibi Kuranokuyorum.Yanibir nevi yeni kursum oldunuz.


Çok güzel bir duygu oluştu bende, hem birlik olma ruhu açısından hem de düzenli takip açısından. Günde yarım saat de olsa kuranla haşır neşir olabilmek çok mutlu etti beni, hep istediğim ama başlayıp yarıda bıraktığım bir şeydi. Çalışıyorum işim var diye bahane buluyor insan, ama şimdi grubu kaçırmamak için çaba sarf ediyorum. Hem de masa başında, yoksa zihnimi toparlayamadığımı fark ettim. Allah razı olsun hepinizden


Öyle bir zamanda karşıma çıktınız ki Rabbim sizden razi olsun merhem oldunuz, Rabbim dediki evden çıkmadan da sana getiririm sen ilim iste ben vereyim sukrolsun hamdolsun sizi çıkardı karşıma bu dünyada göremesem de nur cemallerinizi Rabbim insaallah ahirette göstersin siz saliha kullarini benim gibi aciz kullarina amin 💕Sizleri çok kalbi muhabbetle seviyorum 💕😘Allah razi olsun💕


Seferberlik diye buna derim.Müthişsiniz.Hercahil müslüman gibi benimde yıllardır içimde kalan birukde.Allahınkelamını ses çıkararak değil anlayarak okumak. “Peygamber dedi ki İşte kavmim bu kitabı terkedilmiş bir halde bıraktı”Onlardan olmakistemiyorum.Onuokumayı anlamayı onu bütün vücuduma duyurmayı ve bütün haraketlerimi ona uydurmayı ve şefaatine ermeyi diliyorum Mevlâdan.Toplu,sistemlive motive edici bir çalışma.Çok güzel bir çalışma.Müteşekkirim.Allahrazı olsun kelamına yaklaştıranlardan,bütün emeği geçenlerden.


Rabbim karşıma sizi çıkardı vardır bunda bir hikmet 12 yaşında kuran öğrenmiş 43 yaşında cok nadir zamanlarda okuyan ve cook gerilerde kalmis bir külün karşısına tekrar bir ışık oldunuz rabbim işinizi gücünüzü rast getirsin bana da başladığım seferberliği sonuna kadar tamamlama şevki ve ömrü nasip etsin.


Çok harika ve faydalı bir çalışma başlatanlardan ve bizleride bu seferberliğe dahil edenlerden vesile olanlardan Allah razı olsun en ufak ihtimal evimde hergün kuranı kerim açılıyor ve okunuyor diğer istifadeleri hariç Rabbim ilminizi gücünüzü ve devamlılığınızı arttırsın inşaallah hakkını helal ediniz ❤️❤️❤️💐💐💐


Yoğun iş temposu ve dünya hengamesi içinde nefes aldığımı hissediyorum..