Fatma Serap Karamollaoğlu Kimdir?

Fatma Serap Karamollaoğlu, Ankara’da büyümüştür. Öğrenim hayatını Ankara’da tamamlayan yazar, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. Aslında fizik okumak isteyen Fatma Serap Karamollaoğlu, Tıp bölümünü de çok az bir puan ile kaçırmıştır. Akademik kariyer yapmak isteyen yazar bir süre kamuda hizmet ettikten sonra ayrılmış, bir özel şirkette iş hayatına devam etmiştir. Eşinin mesleğinden dolayı farklı yerlere tayinleri çıkan yazar İstanbul’a yerleşmiş, son olarak bir özel şirkette çalışma hayatını tamamlamış ve emekliye ayrılmıştır.
 
 Her zaman dine meraklı olan yazar 1995 yılında Hasan Salih hocadan Arapça dersi almaya başlamıştır. Arapçayı yaklaşık üç yılda öğrenen yazar, bir taraftan İslami İlimler alt yapısını tamamlamak için çeşitli derslere devam etmiş, bir taraftan da hat çalışmaya başlamıştır. Hocalarının teşvikiyle Arapça ders vermeye başlamıştır. Hüseyin Kutlu Hoca’dan Sülüs ve Nesih yazı hat icazeti ve Medine Balcı Hoca’dan medrese icazeti almıştır.
 
 Bir taraftan Arapça, Tefsir ve Kur’ân ilimleriyle alakalı dersler verirken bir taraftan da Türkçe’de eksikliğini hissettiği ders kitaplarını yazmıştır. Türkiye’de tanınmayan değerli İslam alimlerinin tefsir kitaplarını tercüme etmeye başlamıştır. Halen ders vermeye ve tercüme çalışmalarına devam etmektedir.

 

 
 
TUGVA – İz Bırakan Kadınlar Zirvesi Ses Kaydı:
Fatma Serap Karamollaoğlu ile yapılan söyleşiler:

Fatma Serap Karamollaoğlu: “Şükür, nimet cinsinden olur; bilgimizi paylaşırsak ilmin şükrünü eda etmiş oluruz.”

3 yılda, ders verecek seviyede, Arapça öğrendi

Fatma Serap Karamollaoğlu: Toplumumuzda Kur’an bilinci için eğitim şart!

Fatma Serap Karamollaoğlu tarafından yayınlanan kitaplar:

 

İletişim: